Інформаційна – аналітична довідка про стан організації фізкультурно – оздоровчої роботи

Природним бажанням кожної людини є бажання бути здоровою. А турбота про життя та здоров'я дітей – це найважливіша праця педагога. Тож цілком логічно, що першою в Базовому компоненті дошкільної освіти визначено освітню лінію «Особистість дитини», складовою якої є «Здоров'я та фізичний розвиток». Саме тому, приорітетним напрямком для нашого дошкільного закладу є саме фізичний розвиток вихованців.В закладі працює в цьому напрямку інструктор з фізкультури – П'ятак Наталія Вікторівна, яка має вищу освіту (закінчила Бердянський Державний Педагогічний Університет) має великий стаж роботи та є досвідченим педагогом. Інструктивно – нормативна база з питань фізкультурно – оздоровчої роботи дошкільників у дошкільному закладі «Барвінок»;- Конвенція про права дитини;- Закон України «Про охорону дитинства» (від 26.04.2001р. №2402 – 111)- Закон України «Про дошкільну освіту»,- Закон України «Про фізичну культуру,спорт»- Про систему організації фізкультурно – оздоровчої та спортивної роботи в дошкільних, загальноосвітніх закладах (Наказ МОНУ від 21.07.03р №486)- Програма «Українське довкілля»- Програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «впевнений старт»- Інструктивно - методичні рекомендації щодо організації фізкультурно – оздоровчої роботи в дошкільному закладі (МОНУ 27.08.04 №1/9 – 4)- Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу (додаток до листа від 16.08.2010 №1/9 -563)- Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012 -2016р.(Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.08.2011р. №828) Методичне забезпечення з даного питання в закладі на належному рівні. Під час роботи інструктор та вихователі використовують:- художню літературу (збірки творів українських видавництв «Мандрівець», «Основа», «Богдан» та ін..- методичну літературу таких авторів як Е. Вільчковський , О. Богініч, Л. Лохвицька, Н. Денисенко та інших вітчизняних та зарубіжних авторів- повне забезпечення наочним матеріалом (карти, таблиці, плакати тощо)використання перспективного досвіду, спираючись на нові роботи в журналах для ДНЗ, а також власний досвід інструктора та вихователів (стаж роботи яких досить вагомий). Перспективне та календарне планування з фізкультурно – оздоровчої діяльності здійснюється відповідно до діючих програм в дошкільному закладі. В роботі з батьками проводяться бесіди, консультації, батьківські збори, видаються інформаційні пам’ятки, надаються інформація у куточку для батьків, організовується спортивні свята та розваги разом з батьками тощо. Результати роботи позитивні, так, як батьки розуміють важливість даного питання. У спортивному залі та по групових кімнатах створено необхідне предметно – ігрове середовище, яке забезпечує повноцінну рухову активність вихованців. Організація занять з фізичної культури і формування основ здорового способу життя проводиться відповідно до програми. Під час освітнього процесу в закладі забезпечується рухова активність дітей такими засобами:- заняття з фізичної культури;- фізкультурні хвилинки,- фізкультурні свята та розваги- фізкультурні паузи;- рухливі ігри під час прогулянки;- походи за межі дитячого садка «дитячий туризм»»- рухова активність на прогулянці, тощо. Оздоровчі заходи, які проводяться в закладі:- ранкова гімнастика;- гімнастика після денного сну;- фізкультхвилинка та інше.Загартувальні:- Температурний режим;\- Використання прохолодної води для миття рук, обличчя, полоскання рота, горла;- Сухе та вологе обтирання тіла махровою рукавичкою;- Ходьба по камінцям, вологому піску,росяній траві босоніж та інше.Лікувально – профілактичне:- легкий масаж;- музикотерапія;- використання доріжок здоров'я; Перевірка рухової активності дошкільників постійно здійснюється адміністрацією дошкільного закладу. За 2016 – 2017н. р. були проведені такі фізкультурні свята:«Ми козацького роду», «Стрітення Зима і Весна», «Малі Олімпійські ігри».Фізкультурні розваги:Ігри – естафети для старших дошкільнят;Ігри – конкурси, хороводи для молодших; за такими темами:«Як овочі змагалися», «Лісові звірята в гостях у малят», «зиму зустрічаємо»,«зимові розваги», «казка в гості завітала», «Малята – здоров'ята», «Про лінь забудеш – здоровим будеш», «В країні Здоров'я», «Вітаміни наші друзі», «Козацькі розваги», «Пригоди Фіксіків», «Здравствуй літечко»Батьки всіх вихованців з великим задоволенням приймали участь у підготовці і проведенні свят. Проведеним моніторинговим дослідженням встановлено, що спостерігається позитивна динаміка засвоєння завдань за всіма показниками фізкультурно – оздоровчого розвитку. Це свідчить про ефективність проведення цілеспрямованої роботи фізичного інструктора та вихователів.